notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Talptérkép alapján masszírozd meg minden este a talpadat, elmondom, miért!

hirdetes

Talptérkép: egészségjavítás a reflexpontok kellemes masszírozásával

SFV-KZs

Mindenkinek meg kellene masszíroznia a talpát a talptérkép alapján minden egyes este, lefekvés előtt. Nem is gondolnád, hogy mennyit segít ez az egészségeden, a most következő cikkben elmondom, hogyan kellene végezni a masszírozást és arra is kitérek, miért olyan fontos! 

masszírozási talptérkép

A talptérkép segítségével megtalálhatjuk az egyes szerveinknek megfelelő pontot, így közvetlenül stimulálhtajuk azok működését. Ezen felül, a masszázsterápia az egyik leghatékonyabb módszer, amely az adott pontokra kifejtett nyomás ellazítja a testet és a lelket. A kézen és a lábon több olyan pont is van, amelyek masszázzsal stimulálhatóak, így az egészségi állapotunkat is javíthatjuk egy-egy kényeztető masszázs által.

A lábon található pontok különböző szervekhez kapcsolódnak, ha ezeket masszírozzuk, a testünk ellazul, de emelllett különböző betegségeket is kezelhetünk így. Az alvászavarokat kiküszöbölhetjük a talpmasszázzsal, valamint fokozhatjuk az emésztés működését, kezelhető vele a nyugtalan láb szindróma és a terhesség alatt kialakult duzzanat is csillapítható így, de még a bőrünknek is jót tesz. Most pedig elmondom, mely lábujj meg szervünk működéséhez köthető! 

A nagylábujj masszírozásával az agy és a tüdő működését stimulálhatjuk. A második, harmadik és negyedik lábujjak masszírozásával a fogfájás enyhíthető. A körömágy masszírozásával a fülfájás is csökkenthető. Ez csak egy csekély része mindannak, amire jó a talpmasszázs. A képen láthatjuk, a talpon mely pontok milyen szervet jelképeznek, így nincs más dolgunk mint átmasszírozni azt a részt, amely arra a szervre mutat, amit stimulálni szeretnénk.

Az esti talpmasszázs mindenkinek jót tesz, masszírozzuk át alaposan a lábainkat és élvezzük ennek az egyszerű módszernek a csodás hatásait. Itt egy kis videó, ami segít a kezdésben, és támpontot ad a helyes technikához. 

hirdetes

A talptérkép és a masszírozás menete

A talptérkép egy vizuális ábra, amely a talp különböző részeit mutatja be, amelyek összeköttetésben állnak a test meghatározott szerveivel. A masszírozás célja, hogy stimulálja ezeket a reflexpontokat, amelyek hatással lehetnek a belső szervekre, és segíthetnek a test öngyógyító folyamataiban.

A masszírozás lépései:

Előkészítés: Mielőtt elkezdenéd a masszírozást, ülj egy kényelmes pozícióba, és lazítsd el a lábakat. Használhatsz olajat vagy krémet is, hogy a mozdulatok simábbak legyenek.

Masszírozás megkezdése: Mindig a talp belső oldalán, a nagylábujjnál kezdj, mivel ez a pont a fejhez és a nyakhoz kapcsolódik. Finom, körkörös mozdulatokkal dolgozz, fokozatosan haladj lefelé a talp más részeire.

Konkrét pontok kezelése: A talptérképen keresd meg a különböző szerveket, és masszírozd az adott pontokat. Például:

A talp középső része a gyomor és a hasnyálmirigy területéhez kapcsolódik.

A sarok környéke a lábfej végén található testrészekhez, például a lábhoz és a medencéhez köthető.

Nyomás alkalmazása: A reflexpontoknál különösen fontos a megfelelő nyomás. Ne légy túl kemény, de alkalmazz annyi nyomást, hogy érezd a pontok stimulációját. A masszázs időtartama általában 10-15 perc lábanként.

Befejezés: Végezd el a masszírozást mindkét lábon, és figyelj arra, hogy minden fontos reflexpontot stimulálj. Utána lazíts, és igyál sok vizet, hogy segítse a méreganyagok távozását a szervezetből.

hirdetes

A talpmasszázs rendszeres alkalmazása segíthet javítani a vérkeringést, oldhatja a feszültséget, és elősegítheti a test természetes gyógyulási folyamatait.

A talptérkép története

A talptérkép alapjai az ősi reflexológiához nyúlnak vissza, amely több ezer éves múltra tekint vissza. A reflexológia gyökerei megtalálhatók az ókori Egyiptomban, Kínában és Indiában is. Az első ismert ábrázolás, amely a reflexpontokat mutatja, egyiptomi sírköveken jelent meg Kr.e. 2330 körül. Kínában az akupresszúrás pontok tanulmányozása szintén szoros kapcsolatban áll a talpmasszázs alapelveivel.

A modern reflexológia 20. századi megjelenése William H. Fitzgerald nevéhez fűződik, aki kidolgozta az úgynevezett "zónaterápiát". Fitzgerald szerint a test 10 függőleges zónára osztható, és a talp reflexpontjai összeköttetésben állnak a test különböző szerveivel és rendszereivel. Eunice Ingham, az amerikai fizioterapeuta fejlesztette tovább ezt a módszert, és ő alkotta meg a mai talptérkép alapjait.

A talptérkép és a reflexológia ősi tudománya hatékony eszköz lehet az egészség megőrzésében és a betegségek megelőzésében. A megfelelő pontok masszírozása javíthatja a szervek működését, és hozzájárulhat az általános közérzet javulásához.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában


Szótár

P-vitamin

Flavonoidok. Egyes vérzékenységgel járó, a skorbuthoz hasonló betegségek tiszta C-vitaminnal... Tovább

Bemelegítés

  Minden súlyzós edzés előtt szükséges, módja kardió gépen végzett 5-10 perc laza... Tovább

Tovább a lexikonra
betegség