notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

10 szuper tipp a szénhidrát bevitel csökkentésére- 10 tanács egy hatékony szénhidrátcsökkentett diétához!

hirdetes

10 tuti tipp a szénhidrát bevitel csökkentésére

VN

Mindenki máshogyan éli meg a szénhidrátszegény diétákat. Egyesek eleinte nehezen veszik az akadályokat, de céljaik elég motivációt adnak, hogy kitartsanak új életvitelük mellett. Mások egyszerűen azt sem tudják, hogy hogyan kezdjék el csökkenteni napi szénhidrátbevitelüket. Vannak olyanok is, akik nagy lendülettel vágnak bele a diétába, de rövidesen felhagynak vele, mert nem látnak azonnali eredményeket. Meglehet, hogy egészen addig nem érzed majd a szénhidrátcsökkentett diéta hasznát, míg tested el nem éri ideális szénhidrátszintjét. Persze az is előfordulhat, hogy már rövid időn belül érzed és látod majd tested változásait, miután elkezded csökkenteni a bevitelt. Ehhez azonban meg kell találnod, hogyan válthat ki belőled jó érzéseket új étrended, és ebbe a dologba kell kapaszkodnod hosszútávon! Íme néhány jó tanács egy hatékony szénhidrátcsökkentett diétához!

10 tipp a szénhidrát bevitel csökkentésére

Hidratálj!

Nagyon fontos, hogy mindig odafigyelj a megfelelő folyadékbevitelre. Valójában ez attól függetlenül is fontos, hogy milyen étrendet állítasz össze magadnak. Ha rendszeresen mozogsz, akkor még több vizet veszít majd szervezeted, és ilyenkor még az enyhébb dehidratáció is kihathat bőröd és gyomrod egészségére.

Emésztésed működéséhez elengedhetetlen, hogy megfelelően hidratáld szervezetedet. Mivel a szénhidrátcsökkentett étrendek székrekedést okozhatnak, nagyon fontos, hogy minden nap elegendő folyadékot vigyél be a szervezetedbe.

Ez lehetőleg javarészt víz legyen, hiszen a megannyi ízesített üdítő tele van cukorral és édesítőszerekkel, és többet ártanak hosszútávon, mint amennyit használnának – arról nem is beszélve, hogy szénhidrátokat és extra kalóriákat is szép számban tartalmaznak.

Sokszor olvashatod, hogy ha éhes vagy, előbb inkább igyál valamit, mert lehet, hogy a szomjúsággal kevered az érzést. Azonban ha ilyenkor valamilyen ízesített, cukros üdítőt iszol víz helyett, azzal nehezen fogsz „jól lakni”, még ha csak innod is kellett valamit. Ez később túlevést eredményezhet. 100 kalóriányi almalé kevésbé laktató, mint 100 kalória nyers alma!

hirdetes

Egyél több zöldséget

Amikor átállsz szénhidrátcsökkentett étrendedre, akkor az egyik legelső lépés betárazni néhány keményítőktől mentes zöldségből – például leveles zöldekből, csírákból, karfiolból, illetve gombákból is.

hirdetes

Nem minden zöldség ugyan olyan tápláló vagy egészséges egy szénhidrátcsökkentett étrendben. A burgonya és a kukorica például tele van keményítővel, így lehetőleg csak mértékkel fogyaszd őket.

Fogyassz egészségesebb zsírokat

Sokan minden zsírt egy kalap alá (az egészségtelen kalap alá) vesznek, azonban ha visszaveszel a bevitt szénhidrátokból, akkor muszáj leszel valamivel pótolni az így kieső kalóriákat és tápanyagokat. Az egyik legjobb alternatívát az egészséges zsírok kínálják. Érdemes persze kizárni a telített zsírsavakat, de ez nem jelenti azt, hogy mindegyiktől el kell fordulnod.

Függetlenül attól, hogy milyen célból diétázol, szervezetednek zsírokra van szüksége, hogy megfelelően működjön. Fontos tehát egy olyan szénhidrátcsökkentett étrendet összeállítanod magadnak, ami bőségesen tartalmaz egészséges zsírokat.

Az olívaolaj, a diófélék, az avokádó, a zsíros halak és a lenmag például mind nagyszerű forrása az egészséges zsíroknak.

 

További szuper tippekért lapozz!

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában


Szótár

Flabélos

OTO FLABéLOS (FL-3000) (Gyártói információ)   Professzionális TTV (teljes test... Tovább

Crohn-betegség

 A Crohn-betegség (ejtsd: Krón-betegség) a bél rohamokban jelentkező, krónikus... Tovább

Tovább a lexikonra
diéta egészséges táplálkozás éhezés étrend fogyás fogyókúra