notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Egy új kutatás a folyadék fogasztásra

hirdetes

Ártalmas a túl sok folyadék?

vitalzone.hu

Nincs tudományos bizonyíték arra, hogy legalább napi 1,5 liter folyadékot kellene fogyasztani – állítja egy friss tanulmány.

Most akkor kell a 1,5 L vÍz van nem

„Csak akkor igyunk, ha szomjasak vagyunk” – legalábbis ezt tanácsolja az amerikai nefrológusok társaságának szaklapjában megjelent közlemény. A Pennsylvania Egyetem kutatói szerint egyszerűen nincs rá elég bizonyíték, hogy mindenkinek legalább napi 1,5 liter folyadékot kellene fogyasztania.


Dan Negoianu és Stanley Goldfarb azt az igen népszerű elméletet vették górcső alá, amely szerint a sok folyadék hasznos, mert segít a vese számára megszabadulni a salakanyagoktól. „A kérdés az, segít-e a több folyadék a vesének feladatai ellátásában és a válasz, nem – mondta Goldfarb. Valójában a túl sok víz fogyasztása meglepő módon inkább rontja a vese szűrőfunkcióját.”

hirdetes


A vízről sokan úgy vélik, kiváló segítség a fogyókúrázóknak – bár a sok folyadék fogyasztása esetleg valóban teltségérzetet okoz, arra sincs semmi bizonyíték, hogy a sok folyadék segítene a fölös testtömeg leadásában. Akad néhány tanulmány, amely felvetette hogy a kalóriabevitel csökkent a táplálkozás során, ha előbb sok vizet adnak az alanyoknak – más tanulmányok azonban ezt cáfolják – vélekednek a kutatók.


A nagyobb folyadékbevitel csak bizonyos esetekben jó hatású, például atlétáknál, meleg klímájú helyen élőknél vagy bizonyos betegségben szenvedőknél.


 

Forrás: HVG.hu

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában


Szótár

Gyomoridegesség

A gyomor a vegetatív idegrendszer irányítása alatt működik. Feszült, ideges embereknél és... Tovább

Táplálékkiegészítő

  Az étkezések kiegészítésére, pótlására szolgáló legális készítmények, melyek... Tovább

Tovább a lexikonra
akaraterő alakformálás édesség egészség egészséges életmód