Előmozdíthatja az egészséges emésztést
A kókuszliszt magas rosttartalma szintén hasznos lehet az emésztés szempontjából.
Rostjainak többsége oldhatatlan, ami segít a táplálék zökkenőmentes átjutásában a bélrendszeren, csökkentve a székrekedés valószínűségét. Továbbá, a kókuszliszt kis mennyiségben oldódó és más fermentálható rostokkal büszkélkedhet, amelyek táplálják a bélben lévő hasznos baktériumokat. Ezek a baktériumok viszont rövid láncú zsírsavat (SCFA-k) termelnek, mint például az acetát, propionát és butirát, amelyek mindegyike táplálja a bél sejtjeit. Az SCFA-k csökkenthetik a gyulladást és a bélrendszeri rendellenességekkel kapcsolatos tüneteket, mint például a gyulladásos bélbetegséget (IBD) és az irritábilis bél szindrómát.
Javíthatja a szív egészségét
A kókuszliszt is hasznos lehet a szív egészségére. A kutatások azt mutatják, hogy a napi 15–25 gramm kókuszrost fogyasztása 11% -kal, az LDL (rossz) koleszterinszintet 9% -kal, a vér trigliceridszintjét pedig akár 22% -kal is csökkentheti.
Ráadásul a kókuszliszt laurinsavat (egyfajta zsírt) tartalmaz, amely segít megölni az artériákban felhalmozódott baktériumokat. Ugyanakkor más tanulmányok azt mutatják, hogy a laurinsavnak nincs hatása az LDL (rossz) koleszterinre, vagy akár emelhető, így a laurinsav koleszterinre gyakorolt hatása egyénenként változhat.
Segíthet a fogyásban
Kókuszliszt segít a túlsúlytól való megszabadulásban, mert egyaránt tartalmaz rostot és fehérjét. Ez a két tápanyag bizonyítottan csökkenti az éhséget és étvágyat. Ezenkívül a kókuszliszt MCT-ket tartalmaz, amelyek kevésbé valószínű, hogy zsírként tárolódnak, mert közvetlenül a májba utaznak, ahol energiatermelésre használják őket.
Megölik a káros vírusokat és baktériumokat
A kókuszliszt laurinsavban gazdag, ami egy fajta zsír, amely bizonyos fertőzések ellen segít a szervezetnek küzdeni. Lenyelés után a laurinsav egy monolaurin néven ismert vegyületet képez. A kémcsőben végzett vizsgálatok azt mutatják, hogy a laurinsav és a monolaurin elpusztíthatja a káros vírusokat, baktériumokat és gombákat. Ezek a vegyületek például különösen hatásosak a Staphylococcus aureus baktériumok és a Candida albicans élesztő által okozott fertőzések ellen.