Falmászás
A falmászók rendkívüli erővel rendelkeznek. Különösen fejlett a törzsizmuk, az alkarjuk és a lábuk. A falmászás során szinte egész testsúlyukat az ujjaikkal és a lábujjaikra helyezik így nem csoda, hogy ennyire erősek ezek a testrészeik. Továbbá fejleszti a gondolkodó képességet is, hisz nem mindegy, hogy mászáskor hova lép az ember.
Úszás
Az úszás jótékony hatásairól oldalakat lehetne írni. Kiválóan erősíti az izmokat, az ízületeket pedig kíméli. Sokan gyógyterápiás céllal járnak el úszni heti néhány alkalommal. Ha gyerekkorban kezdünk el úszni, akkor későbbiekben rengeteg előnyét tapasztalhatjuk meg.
Tenisz
A tenisz remekül fejleszti a gondolkodó képességet és javítja a koncentrációs képességet. Fizikális előnyei között nagy szerepet kap a finommotoros mozgás, az egyensúlyérzék és a hajlékonyság javulása. Ha gyerekkorban megszerettetjük velük a teniszt, szinte biztos, hogy egész életük során csinálni fogják.
Gimnasztika
Nem baj, ha a gyerekünkből nem lesz olimpiai bajnok gimnasztikából elég, ha csak hobbi szinten járnak az edzésekre. Remek mód a hajlékonyság fejlesztésére, a koordináció javítására és az önfegyelem gyakorlására. Mivel edzéseken velük egykorúakkal lesznek, így az edzéseket is inkább szórakozásnak, mintsem kötelező tevékenységnek fogják fel.
Labdarúgás
A foci elképesztő állóképességet ad a gyerekeknek, emellett fejleszti a rugalmasságot és a koordinációt. A focisták rendkívül jól tudnak csapatmunkában dolgozni, hisz maga a játék is lényegében a csapat összhangjáról szól, mintsem az egyéni teljesítményekről. A sportág további előnye, hogy a mérkőzéseket javarészt a szabadban játszák, így D-vitaminban sem szenvednek hiányt a focisták!
A sportolás megszerettetésével azt szeretnénk elérni, hogy a gyerekeink más szórakozási lehetőséget is megtapasztaljanak a számítástechnikai kütyükön kívül. Természetesen a sportolást sem kell túlzásba vinni, meg kell találni a megfelelő egyensúlyt a kettő között.