notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Gyorsan felszívódó szénhidrát

hirdetes

Jó e reggelire a gyorsan felszívódó szénhidrát?

vitalzone.hu

Nemrégiben derült, hogy egy családtagomnak változtatnia kell a táplálkozásán, mert a jelenlegi táplálkozási szokásának köszönhetően felborult a szervezete. Volt orvosnál, szerintem a legmegfelelőbbnél. Aztán jött felém a kérdés "mit is egyek?" Elmondtam neki ugyanazt, amit már évek óta mondogatok neki.
 

Gyorsan felszívódó szénhidrát

Ebből az apropóból jutott az eszembe a következő:


Jó e reggelire a gyorsan felszívódó szénhidrát?


Ha este alvás közben edzenénk, akkor jó lenne, de mivel éjszaka alszunk és a szervezetünk regenerálódik, ezért NEM jó reggelre!


Mért nem jó?


Ébredés után a glikogén raktárjaink nem "üresek", sőt, inkább telítettnek mondhatnánk őket. Hiszen az izmok glikogén raktárjaihoz akkor nyúlunk, amikor, hirtelen gyors energia forrásra van szükségünk. Este ez ugyebár kevésbe jellemző az alvásra, maximum a máj glikogén raktárjaiból fogy egy csekély mennyiség.

hirdetes


Reggel alacsony vércukor szinttel kezdjük meg a napot, ilyenkor a legrosszabb az inzulin érzékenysége a szervezetnek. Ébredés után ha gyorsan felszívódó szénhidrátokat fogyasztunk, az izmaink nem tudják elraktározni a glükózt, így az hova máshova menne, mint a zsírsejtekbe  :) Így pl. a tömegnövelő fehérje nem tól optimális választás reggelre.


Mit együnk akkor?

hirdetes


Összetett és alacsony felszívódású szénhidrát jó választás. Ilyen lehet a mindenki által jól ismert zabpehely, hajdinapehely, a teljes kiőrlésű pékáruk. Ezek nem lövik az egekbe a vércukorszintünket! Nyilván aki glutén érzékeny, válasszon gluténmentes verziókat. Sőt aki nem gluténérzény, neki is javasolnám, hogy a legminimálisabb glutén mennyiséget vigye be egy nap.

Szerző: Kerekes Dániel - Személyi edző


 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában


Szótár

Tavaszi kankalin

Latin neve: Primula officinalis   Eredete, élőhelye   Legfőbbképp Magyarországon... Tovább

Zsírsejt

A zsír kötőszövetként fontos szerepet tölt be az életünkben és a testünkben zajló... Tovább

Tovább a lexikonra
betegség cukor diéta egészség egészséges életmód egészséges táplálkozás