notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Mit takar a testösszetételmérés? - Szakértő válaszol!

hirdetes

Ezek a leggyakoribb hibák az egészséges életmóddal kapcsolatban!

Bartók Vivien

2 napja megjelent egy interjú Katona Sára sportdietetikussal és rengeteg kérdés érkezett ezzel a témával kapcsolatban. A nagy érdeklődésnek köszönhetően egy újabb interjút hoztunk Sárával, az általatok feltett kérdésekre válaszolva! 

Így kezdd el az életmódváltást sportdietetikus segítségével!

Ha lemaradtál a korábbi cikkünkről, akkor ide kattintva tudod megtekinteni. Mindenképpen ajánlom figyelmedbe!

 

VZ: Mit takar a testösszetétel mérés? Miért fontos ez?

 

A testösszetétel mérés egy fájdalommentes, 1 perces mérés. A testsúlymérésen túl pontos képet kapunk a test izomtömegéről, zsírtömegéről, a testzsírszázalékról, az alapanyagcseréről.

Érdemes kiinduláskor, illetve havonta mérni a változást, így nyomon tudjuk követni, hogy milyen hatása van az étrendnek, jó irányba változik-e a sportoló. Egy sima mérleghez képest sokkal hasznosabb információkkal szolgál a testösszetétel mérés, mert sok esetben, ha csak a sportoló súlyát nézem az nem változik, viszont egy mérés során kiderül, hogy izomban hízott, zsírból pedig fogyott.

VZ: Miért szükséges a táplálkozási napló?

 

A klienseim táplálkozási naplóval érkeznek a találkozóra, vagy már előre elküldik, amiben több napon keresztül vezetniük kell, hogy pontosan miket ettek- ittak és mikor. Így képet kapok az átlagos kalória- és tápanyagbeviteléről, majd ezt összehasonlítom a szükségletével.

hirdetes

VZ: Tapasztalataid alapján, mik a leggyakoribb hibák a táplálkozással kapcsolatban?

 

Manapság egyre többen próbálnak egészségesen étkezni, sokszor ugyan jó alapanyagokat választanak, csak rosszkor, vagy rossz mennyiségben fogyasztják azokat. Ilyenkor nem feltétlenül kell a tápanyagok mennyiségén változtatni, csak jól kell őket elosztani.

hirdetes

Az élsportolók napi 5-6 órát edzenek, magas izomtömeggel rendelkeznek, így nagyon magas az energiaigényük és azt gondolják, hogy bármit megehetnek, így gyakran junkfood-on és cukros üdítőn élnek, ami nem éppen a megfelelő minőségű tápanyag. Illetve az edzés előtti-közbeni-utáni tudatos étkezés még mindig sok esetben hiányzik, pedig az edzéshez és a regenerációhoz szükséges tápanyagok bevitele kardinális.

Gyakran találkozom olyan sportolókkal vagy éppen fogyókúrázó nőkkel, akik a szükségletükhöz képest jóval alacsonyabb kalóriát visznek be, így egész nap éhesek és bizony pár nap vagy hét után felfalnak mindent, ami az eléjük kerül. Sajnos nincs elég türelmük és azt várják, hogy ugyanazt ehessék, mint eddig, bevegyenek egy „csodabogyót” és majd attól lefogynak. Na, ilyen nincs!

Összességében az emberek próbálnak egyre egészségesebben étkezni, csak nincs meg hozzá a megfelelő ismeretük, hogy kiszűrjék a rengeteg fellelhető információból a valósakat.

VZ: Mit tanácsolnál azoknak, akik életmódváltáson gondolkoznak?

 

Azt tanácsolom, hogy ne gondolkozzanak rajta, CSINÁLJÁK! Ha valaki nem tudja, hogyan induljon el, keressen fel szakembert.

Ne feledjük: Holnap már egy nappal kevesebb lesz, hogy elérjük céljainkat!

Köszönjük ismét a hasznos információkat Sára! Ne féljetek szakemberhez fordulni, mert neki is az a célja, ami neked: hogy TE egészségesebb legyél a lehetőségeidhez mérten!

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában


Szótár

Finn szauna

  Alapvető jellemzője a magas hőmérséklet, 80 Celsius fok, alacsony páratartalommal... Tovább

Aerob edzés

  Hosszan tartó, alacsony vagy közepes intenzitású mozgásforma, mely során a... Tovább

Tovább a lexikonra
alakformálás diéta egészség egészséges életmód egészséges táplálkozás életmód étrend fitness fogyás fogyókúra kalóriabevitel sport táplálkozás