notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Alacsony szénhidráttartalmú diéta: így csináld!

hirdetes

Mit ehetünk az alacsony szénhidráttartalmú értend során?

SzSz

Az alacsony szénhidráttartalmú étrend korlátozza a szénhidrátbevitelt. A szénhidrát helyett fehérjét, egészséges zsírokat és rengeteg zöldséget kell fogyasztani. De pontosan mit ehetünk egy ilyen étrend alatt? Mutatjuk! 

alacsony szénhidráttartalmú diéta

A szénhidrátok a három fő tápanyag-típus egyike, amelyet a szervezet megfelelő működése miatt kell bevinnünk. A másik kettő tápanyag a fehérje és a zsír. A szénhidrát adja a szervezet energiáját. A szervezetünk ezeket a szénhidrátokat vagy azonnal felhasználja, vagy elraktározza, hogy később tudja hasznosítani. Ha a szervezet nem fordítja azonnal energiára a szénhidrátot, akkor az izomban és a májban tárolja el, hogy később felhasználhassa. Ha azonban a szervezet a tárolt szénhidrátokat nem használja fel a későbbiekben, akkor zsírrá alakulnak át. Ez általában akkor következik be, ha túl sok szénhidrátot vittünk be a nap folyamán, és nem mozogtunk mellé eleget. 

Annak érdemes követnie az alacsony szénhidráttartalmú étrendet, aki fogyni, szálkásodni szeretne, vagyis a testzsír százalékát minél jobban csökkenteni szeretné. Ha a test nem kap szénhidrátot, akkor nem tárol felesleges zsírt. Ez a lényeg. 

hirdetes


 
Tippek az alacsony szénhidráttartalmú diétához


Habár meg kell jegyezni, hogy egy alacsony szénhidráttartalmú diétát követni nem egyszerű. Mivel a napi szénhidrátbeviteled jóval csökkenteni kell a mostanihoz képest, várhatóan éhes és fáradt leszel az első időszakban. Ezért kell megfelelő tápanyagtartalmú diétát követni, hogy ezt elkerüljük. Tehát megfelelően pótold a hiányzó szénhidrátot főleg fehérjével. A következő tippek segíteni fognak az étrend betartásában, ezzel segítve a fogyást. 


1. Tudnod kell, hogy mely élelmiszerek alacsony szénhidráttartalmúak


Az alacsony szénhidráttartalmú élelmiszerek a következők:

hirdetes
  • sovány húsok, például bélszín, csirkemell vagy sertéshús
  • hal
  • tojás
  • leveles zöld zöldségek
  • karfiol és brokkoli
  • diófélék és magvak
  • olajok, például kókuszolaj, olívaolaj és repceolaj
  • néhány gyümölcs, például alma, áfonya és eper
  • édesítetlen tejtermékek, beleértve a sima teljes tejet és a görög joghurtot


2. Ismerd meg az ételek pontos szénhidráttartalmát 


A legtöbb alacsony szénhidráttartalmú étrend napi 20-50 gramm szénhidrátot tesz lehetővé. Emiatt elengedhetetlen, hogy az alacsony szénhidráttartalmú étrendet követő emberek olyan ételeket válasszanak, amelyek alacsonyabb szénhidráttal rendelkeznek, de adagonként magas tápértékűek. 
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes


Szótár

Személyi edző

  Olyan szakirányú végzettséggel és ismerettel rendelkező sportszakember, aki egyénre... Tovább

Táplálékkiegészítő

  Az étkezések kiegészítésére, pótlására szolgáló legális készítmények, melyek... Tovább

Tovább a lexikonra