notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

A stressz feloldása nyújtással

hirdetes

A stressz feloldása nyújtással

Rékka

Noha a stressz többnyire mindannyiunkat megkörnyékez, egyáltalán nem törvényszerű, hogy a bennünk bujkáló feszültséget elraktározzuk, amíg el nem jutunk egy fitneszterembe, egy szaunába vagy éppen egy üdülőhelyre. A következőkben ajánlott rövidke program bárhol, bármikor elvégezhető, amikor szükségét érezzük egy kis lazításnak. A gyakorlatok legfeljebb 2-3 percet vesznek el zsúfolt napi programunkból, mégis órákkal megnövelhetik állóképességünket, kitartásunkat.

Így oldhatod fel a stresszt nyújtással

Sporttal a stressz ellen 

Manapság az életmódunkból fakadóan a stressz okozta kellemetéen tünetek szinte mindenki számára ismerősek, és napi szinten jelentkeznek. A stressz levezetésére az egyik legjobb mód a sportolás. Az utóbbi években egyre többen szeretik meg a SUP-ozást, az evezést a deszkán állva. Egyfelől, a víz és a természet közelsége, a csend és nyugalom mind segítenek a stressz feloldásában. Másfelől lehet ezt a sportot keményebben is űzni, versenyezni vele. Ha te is gyakran vagy stresszes, próbáld ki, milyen egy Aqua Marina Sup deszka, hamarosan úgyis javában tombolni fog a nyár!

Ha azonban nem vagy az a típus, akit érdekelne egy ilyen jellegű sport, sőt, annyira a sport sem a mindennapjaid része, nyújtó gyakorlatokat akkor is érdemes végezned minden nap. Nem csak a stressz levezetése végett, hanem a tested karbantartására is! Hogy megkönnyítsem a dolgod, mutatok is néhány nagyszerű nyújtógyakorlatot!

Ezek a nyújtógyakorlatok a test azon részeit "dolgozzák meg", amelyeken a stressz okozta feszültség leginkább jelentkezhet: a nyakat, vállat, a hát felső részét. Minden egyes gyakorlat után tartsunk olyan ellensúlyozó szünetet, amely alkalmat ad testünk teljes izomzatának megfeszülésére. Ha egyszer ráérzünk a gyakorlatok technikájára, képesek leszünk pillanatok alatt felfrissülni.

hirdetes

A csuklyás izom nyújtása

Helyezzük mindkét kezünket nyakunk oldalára, és lélegezzünk be mélyen! Miközben kilégzünk, lassan döntsük fejünket előre, és kezünkkel nyomjuk előrefelé a csuklyás izmot. Maradjunk így 10-20 másodpercig! A szünetben teljes megfeszítés.
 

A nyak hátsó részének nyújtása

Kezeinket a tarkónkra helyezve vegyünk mély levegőt! Kilégzés közben állunkkal és vállunkkal közelítsük meg a mellkast! Ezt a pózt tartsuk meg körülbelül 10-20 másodpercig! A szünetben teljes megfeszítés.

A rombuszizom nyújtása

Tenyereinket helyezzük hátunk felső részének közepére, és zárjuk össze lapockánkat! Vegyünk mély lélegzetet, majd kilégzés közben nyomjuk vállunkat lefelé, de vigyázzunk az egyenes fejtartsára! A lefeszített pózt tartsuk ki 10-20 másodpercig!
A szünetben teljes megfeszítés.

Egyenes karnyújtás

Fonjuk össze magunk előtt az ujjainkat vállmagasságban! Karjaink kinyújtása közben két tenyerünket fordítsuk kifelé, és állunkkal közelítsünk a mellkasunkhoz! Tartsuk ezt a helyzetet 10-20 másodpercig.
A szünetben teljes megfeszítés.

A nyak oldalsó részének nyújtása

hirdetes

Fejünket döntsük balra! Ilyen fejtartás mellett jobb karunkkal a hátunk mögött keresztben nyújtózzunk.
Ezt 10-20 másodpercig tartsuk ki, majd a másik oldalon fordított tartásban ismételjük meg!
A szünetben teljes megfeszítés!


Fejünket döntsük balra! Ilyen fejtartás mellett jobb karunkkal a hátunk mögött keresztben nyújtózzunk. Ezt 10-20 másodpercig tartsuk ki, majd a másik oldalon fordított tartásban ismételjük meg! A szünetben teljes megfeszítés!

A teljes megfeszítés technikája

A megfeszítést ülve és állva is végezhetjük. Vegyünk mély lélegzetet, majd teljesen lazítsuk el testünket a kilégzés során! Sarkunkat először összeérintve feszítsük meg a vádlinkat! Koncentráljunk arra, hogy csak a vádli feszüljön! Ezután a comb izmait feszítsük meg, változatlanul tartva a vádli feszítését is. fokozatosan adjuk hozzá a felsőtest valamennyi izomcsoportját! Maradjunk ebben a helyzetben 5 másodpercig, de közben folyamatosan lélegezzünk, tehát ne tartsuk vissza a levegővételt. Ez nagyon fontos!
Az 5 másodperc letelte után ismét fokozatosan, ám fordított sorrendben lazítsuk el izmainkat!

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában


Szótár

Kalcium

Az emberi szervezetben a legnagyobb mennyiségben fellelhető ásványi anyag. A csontjaink... Tovább

Egészség

    Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) meghatározása szerint az egészség... Tovább

Tovább a lexikonra
akaraterő egészség egészséges életmód életmód lelki egészség megoldás sport stressz