notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Tévhitek a felfázásról és a tünetek otthoni kezelése

hirdetes

Tévhitek a felfázásról és házi gyógymódok

SFV
Tévhitek a felfázásról

No.3. Majd elmúlik „magától” a felfázás


Ez ugyan nem lehetetlen, de ha a megbetegedés súlyos tünetekkel jár együtt, nem biztos, hogy ezt érdemes kivárnunk. Hiszen nem hunyhatunk szemet az erős, görcsös alhasi és deréktáji fájdalom, a magas láz és a hidegrázás, valamint a véres vizelet felett, ilyenkor érdemes mindenképp orvoshoz fordulnunk. Ilyen esetekben ugyanis a felfázásnak még súlyosabb következményei is lehetnek, ha nem kezeljük azt megfelelően – ilyen például a vesemedence-gyulladás, vagy a veséket érintő ferőzések.


No.4. Csak antibiotikummal kezelhető a felfázás


Egy egyszerű felfázás kezeléséhez igazából nem kell sok, ugyanis az egészséges immunrendszer antibiotikumok nélkül, egy aprócska rásegítéssel képes lehet azt kezelni. Ilyenkor az elsődleges cél a gyakori vizeletürítés, hogy mielőbb kimossuk a húgyhólyagból a baktériumokat. Ezen segíthetünk gyógyteákkal, gyógynövény-alapú gyógyszerekkel, amelyek baktériumellenes vagy vizelethajtó hatásúak. Ha azonban súlyosabb, vagy visszatérő tünetekkel küzdünk, mindenképp érdemes orvoshoz fordulnunk.

hirdetes


Milyen házi gyógymódok segíthetnek a felfázás kezelésében?


Én minden esetben a csalánteára és a derékra tekert plédre, sálra esküszöm. Előbbire a vízhajtó hatása miatt, utóbbira pedig a fájdalomcsillapítás kapcsán, ugyanis a meleg segíthet ebben. Ugyanezen ok miatt ajánlják a forró fürdőt is a tünetek csillapítására. 

hirdetes
Sokat segíthet továbbá – mind a megelőzésben, mind a tünetek kezelésében – a tőzegáfonya fogyasztása – akár kapszula, akár folyadék formájában – ugyanis egy összetevője segít meggátolni az E. coli baktérium kialakulását.
Hasznos lehet továbbá a C-vitamin fogyasztás is, ugyanis napi kb. 1000 milligramm C-vitamin bevitele savas kémhatásúvá alakítja át a vizeletet, amely gátolja a baktériumok szaporodását. Ha azonban már antibiotikumot is szedsz e hólyaghurutra, akkor ezt mindenképp beszéld meg orvosoddal, ugyanis egyes antibiotikumok hatástalanok savas vizelet esetén, így lehet, hogy többet ártasz a C-vitamin-kúrával, mint használsz.
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában


Szótár

Mozgáskoordináció

  Azon képesség, amely a mozgások végrehajtásának célszerű szabályozását segíti... Tovább

Toxoplazmózis

Cikk a macska toxoplazmózis veszélyeiről itt!    1. Mi a toxoplasmosis... Tovább

Tovább a lexikonra
betegség egészség egészséges életmód gyógyulás megoldás méregtelenítés tévhitek