notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Így ismerd fel a minőségi táplálékkiegészítőt! - Tippek és tanácsok a tudatos vásárláshoz

hirdetes

Így ismerd fel a minőségi táplálékkiegészítőt!

FO

Aki egy kicsit is törődik az egészségével, mostanra már rájöhetett, hogy táplálékkiegészítők nélkül szinte lehetetlen biztosítani az optimális vitamin és ásványi anyag-ellátást, amire szervezetünknek szüksége van. A táplálékkiegészítők végtelen sokasága mellett azonban nagyon nehéz kiválasztani a megfelelő készítményt, ami elegendő mennyiséget biztosít a mindennapok során, és minőségi termék is. Ehhez nyújtunk most segítséget, hogy könnyebben dönthess a vásárlás folyamán.

Így ismerd fel a minőségi táplálékkiegészítőt! - Hogyan válasszunk a bőség zavarában

A táplálékkiegészítők szedése azért fontos, mert az élelmiszerbevitelünkkel hatalmas probléma van, ugyanis sokat eszünk, de sejtjeink mégis éheznek. Ez azért van, merté az egészségünk megőrzéséhez szükséges tápanyagoknak csupán elenyésző mennyiségét fogyasztjuk el étkezéseink során. Így nem kérdés, hogy szükség van táplálékkiegészítőkre.
Az étrend kiegészítők hatalmas választékában viszont sokszor nem tudjuk, hogy melyik az, amelyik a céljainknak legjobban megfelel, és hatékony is. Mielőtt megvásárolunk egy készítményt érdemes komolyabban megvizsgálnunk azt többféle szempontból, vagy szakértők segítségét kérni.

A tápanyaghiányt könnyen észrevehetjük magunkon: gyakori fejfájás, fáradékonyság, magas vérnyomás, emésztési zavar, puffadás, alvászavar, depresszió és általános rossz közérzet jellemzi ezt az állapotot. De honnan tudhatjuk, hogy a táplálékkiegészítőnk minőségi anyagokból készült? Erre van 4 szempont, amit ha figyelembe veszel, sokkal könnyebb lesz a vásárlás.

1.     Vásároljunk népszerű gyártóktól

A szakértők azt javasolják, hogy vásároljunk Németországból való terméket, mivel ezek felügyelete és engedélyezése sokkal szigorúbb, mint máshol. Ezen felül kisebb az esélye annak, hogy valami kiderül a termékről, mivel a nagy cégek nem szeretnék lerontani a nehezen felépített reputációjukat.

hirdetes
 

Így ismerd fel a minőségi táplálékkiegészítőt! - Hogyan válasszunk a bőség zavarában

2.    Csak természetes táplálékkiegészítőket vegyünk

hirdetes

Régen, amikor ez a piac beindult, az számított jobb táplálékkiegészítőnek, amelyik több vitamint tartalmazott az A-, B-, C-, E- és más vitaminokból. A baj ezzel az, hogy ezeket a készítményeket vegyi úton állítják elő, vagyis a szintetikus vitamin kémiai szerkezete megegyezik a természetes vitaminéval. A másik opció, hogy a vitamint vegyi anyagokkal vonják ki az egyes élelmiszerekből, de egy-egy vitamin több alkotóelemből épül fel, amelyek csak együtt működnek.

Példának okáért vegyük a C-vitamint. Ennek az aszkorbinsav csak egy része, tartozik még hozzá Rutin és más elemek. Ahhoz, hogy a szintetikus C-vitamin hasznosulni tudjon, a szervezetünknek ki kell vonnia a szövetekből a hiányzó elemeket, hiszen csak együtt tudnak biológiai hatást eredményezni. Épp ezért olyan teljes/valódi vitaminokra van szükségünk, amelyek önmagukban képesek hasznosulni.

3.    Fontos a megfelelő felszívódás

A termék kiválasztásánál nagyon fontos szempont az is, hogy az egyes hatóanyagok és alkotóelemek milyen mértékben és ütemben szívódnak fel. Persze kénytelenek vagyunk elhinni azt, amit a gyártó feltüntet a termék csomagolásán, mert mi nem vagyunk orvosok, biológusok, vagy kémikusok. De talán elég, ha annyit mondok, hogy a szintetikus készítmények felszívódása maximum 15 %. Így már látható, micsoda pénzkidobás ilyen típusú táplálékkiegészítőkre vagyonokat költeni.

4.    Az előállítási folyamat

Fontos tudnivaló, hogy a vitaminok és ásványi anyagok a gyártás során sérülhetnek. Amikor készítik a tablettákat, az eljáráshoz mindenféle kémiai anyagokat használnak fel, a préseléshez pedig hőre van szükség, ami megsemmisíti az értékes anyagok egy részét. A kapszula anyaga pedig zselatin, ami megint csak nem túl természetes. A legjobb, ha por alapanyagú készítményt választunk, mivel ennek az elkészítéséhez nincs szükség semmilyen káros anyagra. Emellett legyünk tekintettel arra is, hogy a termék színezék, adalékanyag és hordozóanyag mentes legyen.
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes


Szótár

Globesity

A globesity a múlt század folyamán kialakult, de hatásaiban napjainkban jelentkező tömeges... Tovább

Subcutan zsírszövet

Bőr alatti zsírszövet Tovább

Tovább a lexikonra