notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Így gyalogold le magadról a hasi felesleget

hirdetes

Így gyalogold le magadról a hasi zsírt

VN

A gyaloglás talán nem hangzik a leghatékonyabb gyakorlatnak a hasi zsír elégetésére, pedig ha kitartóan és rendszeresen csinálod, akkor igenis formába hozhatod vele magadat. A hasi zsír a testzsír egyik legveszélyesebb fajtája, de szerencsére az egyik legegyszerűbben ledolgozható is. Na persze, a zsíros területeket nem igazán lehet célzottan lefogyasztani, de ahogy tested teljes zsírtömege csökken, úgy mennek majd vele a hasi zsírok is. Fontos azonban, hogy hogyan, mennyit és milyen gyakran gyalogolsz a hasi zsír elégetéséhez. A következőkben erről olvashatsz!

Így gyalogold le magadról a hasi felesleget

Hogyan szabadulj meg a hasi zsírtól

Ha szeretnéd csökkenteni tested zsírtartalmát, akkor több kalóriát kell felhasználnod, mint amennyit beviszel a szervezetedbe. Egy kiegyensúlyozottabb étrend és az egyre hosszabb gyaloglások eredményéül idővel észreveszed majd, hogy tested zsírtartalma csökkenni kezd.

Fontos azonban észben tartani, hogy mindenkinek máshogy működik a teste. Vannak, akik először pont, hogy a hasukon kezdik majd elveszíteni a zsírtartalékokat, míg másoknak ez lehet az utolsó terület, ahol az eredmények meglátszódnak majd (és persze bárhol a két véglet között).

Azonban vannak olyan módszerek, amelyek hatékonyabbak a derékzsír elégetésére, mint mások – lássuk is, hogy mik ezek!

Találd meg a zsírégető tartományt

Ha a lehető legtöbb kalóriától szeretnél megszabadulni a hasi zsír csökkentése céljából, akkor fontos, hogy a megfelelő pulzustartományban végezd sétáidat. Ez a maximális pulzusod 60-70%-a közé esik, és személytől függően percenként durván 7-12 kalóriát használhatsz fel vele.

hirdetes

A maximális pulzusodat úgy számolhatod ki, hogy kivonod a korodat 220-ból, az ideális tartományhoz pedig megszorzod az eredményt 0,6-del illetve 0,7-tel. 35 évesen például 220-35 = 185 a maximális pulzus. Ez alapján 185×0,6 = 111 (ez 60%), és 185×0,7 = 129 (ez 70%). Az ideális pulzustartomány tehát 111-129.

Ha ebben a pulzustartományban edzel, akkor nagyon fontos az edzés időtartama. Tekintve, hogy a gyaloglás egy viszonylag alacsony terhelésű és intenzitású gyakorlat, ezt azzal kell ellensúlyoznod, hogy sokáig csinálod. Még ha eleinte csak fél óráig bírod, fokozatosan törekedj arra, hogy 45-60 perceket tudj gyalogolni egyhuzamban. Ez azért fontos, mert a tested először mindig a szénhidrátokat használja fel az energiakifejtéshez, és csak akkor nyúl a zsírtartalékokhoz, ha ezek elfogynak. Minél tovább tart tehát a gyaloglás, annál több hasi zsír éghet el.

hirdetes

Egy hatékony edzéshez próbáld ki a következőt: először sétálj (ne gyalogolj) 10 percet, hogy bemelegítsd és ellazítsd az izmaidat. Ez után jöhet 45 percnyi intenzívebb gyaloglás (60-70%), vagy kétszer 22 percre is eloszthatod, a kettő között egy kis pihenéssel (ha szükségét érzed). Pihenés gyanánt megcsinálhatsz néhány guggolást, fekvőtámaszt vagy nyújtást is. Ha letelik a 45, vagy a 2x22 perc, akkor vezesd le edzésedet további 10 perc sétával.

Hogyan táplálkozz, milyen egyéb tanácsaink vannak? Lapozz és muttjuk a következő oldalakon!
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában


Szótár

Méhtoxin terápia

Ezt a fajta gyógymódot már 300 éve ismerik, azonban 2007-ben kezdték el világszerte... Tovább

Vitamin túladagolás

A legtöbb vitamint a szervezetünk nem tudja előállítani, így ezt pótolnunk kell. Ha... Tovább

Tovább a lexikonra
alakformálás edzésmódok egészséges életmód egészséges táplálkozás elhízás fogyókúra mozgás túlsúly