notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

A fehérje-diéta-minden, amit tudni érdemes

hirdetes

Igazság a fehérje-diétáról

Sz.F.

Természetesen ennek a cikknek a címét ugyanúgy kezdhettem volna a "Paleo-diéta", "Atkins-diéta" vagy "Ketogén-diéta" szóval is, de a legújabb sztár a fehérje-diéta. Természetesen állati eredetű fehérjéről van szó, és a diéta feltalálói nagy kegyesen megengednek némi keményítőben szegény zöldséget is azért, hogy ne fordulj fel kb. a diéta harmadik hetében a heveny fehérjemérgezéstől.

Minden, amit tudni érdemes a ketogén-, a fehérje-, illetve paleo-diétáról

Ha nem tudod, mi az a fehérjemérgezés, akkor vedd elő a shakeredet, dobj bele egy kupicát a kedvenc proteinedből (tejsavó, marha, tojás vagy bármilyen keverék), keverd el egy kis vízzel, és hagyd állni 24 órát szobahőmérsékleten. Utána nyisd ki a shakert, és szippants bele egy jó mélyet. Na nem kell lenyelni, elég csak a szagát beszívni, már attól is nagy valószínűséggel elkap a hányinger. Nos, ez történik a belünkben, ahol 36 fokos hőmérséklet uralkodik, és a táplálékok általában 24-48 óráig tartózkodnak a bélcsatornánkban. Szóval, anélkül, hogy különösebb propagandát akarnék folytatni a vegánizmus és a növényi étrend mellett, minél több növényi rostot fogyasztunk, annál kevésbé sújtják a beleinket az állati fehérje rothadásából adódó káros hatások (Irritábilisbél-szindróma, ételallergiák, divertikulitisz, diszbiózis, béldaganatok stb.).

hirdetes

Nyilván minél kevesebb állati fehérjét (húst, halat, tejterméket, tojást stb.) fogyaszt valaki, annál kevésbé érik azok a károsító hatások, amik ebből fakadnak. Az állati fehérjék teljes kizárása lenne az idilli állapot a bélrendszer számára, de tudom, hogy sok embernek az ízlése, az ismeretei vagy a meggyőződése nem engedik ezt meg. Úgyhogy eltekintek az ilyen jellegű érvek felsorolásától, elég hozzá annyi, hogy tapasztalataim szerint a megfelelően összeválogatott vegán étkezés még komoly fizikai terhelés, edzésmunka mellett is biztosítja a szervezetünk számára szükséges tápanyagokat, nem beszélve a szellemi igénybevételről, amihez egyébként is dominánsan szénhidrát szükséges. Azt a pár vitamint és ásványianyagot pedig, amiből esetleg kevés lehet, simán pótolni lehet étrend-kiegészítőkkel anélkül, hogy rothadó állati fehérjékkel bombáznánk a szervezetünket. A következő oldalon folytatom!

hirdetes

Ha nem tudod, mi az a fehérjemérgezés, akkor vedd elő a shakeredet, dobj bele egy kupicát a kedvenc proteinedből (tejsavó, marha, tojás vagy bármilyen keverék), keverd el egy kis vízzel, és hagyd állni 24 órát szobahőmérsékleten. Utána nyisd ki a shakert, és szippants bele egy jó mélyet.

 

Na nem kell lenyelni, elég csak a szagát beszívni, már attól is nagy valószínűséggel elkap a hányinger. Nos, ez történik a belünkben, ahol 36 fokos hőmérséklet uralkodik, és a táplálékok általában 24-48 óráig tartózkodnak a bélcsatornánkban. Szóval, anélkül, hogy különösebb propagandát akarnék folytatni a vegánizmus és a növényi étrend mellett, minél több növényi rostot fogyasztunk, annál kevésbé sújtják a beleinket az állati fehérje rothadásából adódó káros hatások (Irritábilisbél-szindróma, ételallergiák, divertikulitisz, diszbiózis, béldaganatok stb.). 

 

Forrás: Antalvali.com

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes


Szótár

Aerob edzés

  Hosszan tartó, alacsony vagy közepes intenzitású mozgásforma, mely során a... Tovább

Palástfű

Latin neve: Alchemilla vulgaris   Eredete, élőhelye   A Boldogasszony palástjaként... Tovább

Tovább a lexikonra