notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Nőként urológushoz? Hát persze!

hirdetes

Ekkor menj urológushoz nőként

NA

 Az urológusnak nem a nőgyógyász az ellentéte, hiszen az utóbbihoz igenis járhatnak nők. Ugyanis az urológus nem csak a férfi külső és belső nem szervének a betegségeivel foglalkozik, hanem a húgyhólyag, húgycső és húgyvezeték problémáit is orvosolja. Ez pedig ugyanúgy érintheti a nőket, mint a férfiakat.  

Urológus  női betegségek

Milyen esetben válasszuk az urológiai szakrendelést?

Akkor, ha bármilyen vizelési problémát tapasztalunk, legyen az csípő, égető érzés vizeléskor vagy a vizelet kellemetlen szaga esetleg gyakori vizelés, derék-, vesetáji vagy hasi fájdalom is mutathat problémára. Ha ezeket észleled, jelentkezz be urológiai szakrendelésre. Az urológia Miskolc legjobb magánklinikáján várja a pácienseket nagy szakértelemmel. 

Ezek a nőknél leggyakrabban elforduló urológiai betegségek

A nők anatómiai szempontból sokkal érzékenyebbek, mint a férfiak, így őket többször érintik urológiai betegségek, problémák amiket csak „felfázásként” emlegetnek. Ezek közül a kettő leggyakoribb a húgyúti fertőzések és az inkontinencia. 

Húgyúti fertőzések

A nők 80 százalékát érintő probléma, melynek létezik alsó-s felső húgyúti változata. Attól függően különböztetjük meg, hogy csak a húgycsövet, vagy húgyhólyagot érinti-e a fertőzés, vagy akár a vesemedencét is. 

hirdetes
A tünetei közé tartozik a gyakori vizelési inger, a vizelés fájdalmas és időnként megjelenése. Ha viszont a tünetekhez láz, deréktáji fájdalom is társul, azonnal szakorvos felkeresés indokolt, ugyanis ilyenkor felléphet vesemedencei gyulladás. 
Megelőzéséhez megfelelő mennyiségű folyadékbevitel javasolt, ha viszont már fennáll a probléma, akkor fordulj szakorvoshoz, aki valószínűleg antibiotikummal fogja kezelni. 

Inkontinencia

Ez nem betegség, hanem egy állapot, mely lehet vizelet inkontinencia vagy vizelet visszatartási képtelenség. Ekkor a húgyhólyagból akaratlan vizeletürülés történik, annak mennyiségétől függetlenül. A nőknél, és elsősorban változókorban jelentkezik. 

hirdetes

A következő fajtái léteznek:
•    Stressz vagy terheléses inkontinencia: Az oka a záróizom csökkenése. Általában fizikai terhelésre jelentkezik.
•    Reflex inkontinencia: Az inger nélküli vizeletcsepegést neurogén betegség okozza.
•    Túlfolyásos inkontinencia: Vizeletelfolyási akadály miatt a hólyag nem ürül megfelelően. A visszamaradó vizelet csepegve ürül.
•    Késztetési inkontinencia: Heves vizelési inger, mely nem elnyomható és vizeletvesztéssel jár.

Többféle módon orvosolható az inkontinencia: intom tornával, biofeedback technikával, hólyatornával, elektrostimulációval és különféle életmódbeli változásokkal, melyekben szakorvos tud segíteni.
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában


Szótár

Tavaszi kankalin

Latin neve: Primula officinalis   Eredete, élőhelye   Legfőbbképp Magyarországon... Tovább

Nadragulya

(Atropa Belladonna)   Jelentése   A belladonna azt jelenti, hogy szép hölgy. Ezt a... Tovább

Tovább a lexikonra
betegség egészség egészséges életmód