notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

5 tipp a hatékonyabb gyalogláshoz

hirdetes

5 tipp a hatékonyabb gyalogláshoz

emszi

Ha nem vagy biztos benne, hogy az esti sétáid edzésnek számítanak-e, akkor itt van öt szempont, amik segítenek eldönteni ezt! Turbózd fel a sétáidat!

5 tipp gyalogláshoz

Az esti sétáid során talán összegyűlik a napi ajánlott lépés-adag, de ez nem feltétlenül jelenti, hogy ilyenkor kiadós edzést végzel. Ahhoz, hogy a gyaloglás pozitív hatásait (szívbetegségek megelőzése, erősebb csontok, jobb hangulat, stb.) tapasztalhasd többre lesz szükséged, mint szimpla egyik „láb a másik után” gyakorlatokhoz.

Az alábbi öt pont alapján eldöntheted, hogy érdemes-e feljebb tekerni a gyaloglásaid intenzitását, az érezhető eredmények érdekében!

1. Gyaloglás tipp: ha meg sem izzadsz, valamit rosszul csinálsz

Biztos lehetsz benne, hogy hatékony volt a gyaloglásod, ha a végére verejtékezik a homlokod és a ruháid is átáztak egy kissé. Egy egyszerű séta a parkban nem éppen számít izzasztó élménynek. A gyaloglás intenzitásának növelésével az izzadság-mirigyek is aktívabbá válnak.

2. Gyaloglás tipp: nincs meg a heti edzésmennyiséged, akkor oda kell tenned magad

A szakértők legalább heti 150 perc közepesen intenzív fizikai tevékenységet javasolnak. Ha minden hétköznap este elmész egy fél órás gyaloglásra, akkor könnyedén összejöhet ez a mennyiség. Azonban ismét feltűnik az intenzitás kérdése. Ha nehezedre esik 30 percig egyenletes intenzitással, kitartóan gyalogolni, akkor próbáld elosztani ezt a mennyiséget egész napra. Munkába menet 10 perc, ebédidőben 10 perc, és munka után további 10.

hirdetes

5 tipp a hatékonyabb gyalogláshoz

hirdetes

3. Gyaloglás tipp: ha közben képes vagy beszélgetni is, akkor valamit nem jól csinálsz

Ha gyaloglás közben nem esik nehezedre megvitatni a legújabb híreket, akkor valamit nem jól csinálsz – ideje feltekerni a fokozatot. Ha képes vagy normális, társalgási jellegű beszélgetésre, akkor nem terheled meg eléggé a testedet, és az ilyen testmozgás nem igazán számít edzésnek. Ahogy egyre jobban koncentrálsz a gyaloglás intenzitásának fenntartására, úgy egyre kevesebb szót leszel képes kimondani két levegővétel között.

4. Gyaloglás tipp: ha nem fájnak az izmaid, nem erőlteted meg magad eléggé

A gyaloglás egy remek kis terhelésű mozgásforma, de ettől függetlenül akkor a leghatékonyabb, ha edzésnek is érződik. Ha gyaloglás után nincs egy kis izomlázad, akkor valószínűleg meg sem próbáltad odatenni magadat. Ha viszont meg sem vagy képes moccanni másnap, akkor bizonyára túlhajtottad magad – találd meg a megfelelő szintet, ami megdolgoztatja az izmaidat, de nem teszi tönkre őket.

5. Gyaloglás tipp: mindig ugyan azt az útvonalat követed – változtass!

Talán jó ötletnek tűnhet mindig ugyan arra menni. Azonban ehhez hamar hozzászokik az ember teste, és hajlamosak vagyunk egy megszokott tempót követni a megszokott útvonalon. Érdemes néha más-más utcába bekanyarodni a gyaloglás közben – már ezzel is belekeverhetünk valami újat a szokásos rendbe!

Természetesen nincs „rossz” gyaloglás, vagy séta, de ha szeretnél eredményeket elérni vele, akkor muszáj leszel kitűzni magadnak egy célt és egy szintet, amit folyamatosan tartanod kell a cél érdekében!

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes


Szótár

Glikémiás index (GI)

A glikémiás index (GI) egy olyan mutatószám, melynek segítségével az élelmiszereket 1-100-ig... Tovább

Enzim

A szervezet által előállított, fehérje természetű anyagok, amelyeknek fő feladata a... Tovább

Tovább a lexikonra