notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Szuper tippek anyukáknak edzéshez!

hirdetes

Így eddz kisgyerekkel! – 5 tipp anyukáknak

Hámori Blanka

Nem lehet kifogás semmi, az sem, hogy gyermeked van, hidd el, hogy másnak is van gyereke, nem is egy, mégis képes odafigyelni magára, el tud járni edzeni vagy éppen otthon végzi a gyakorlatokat. Neked miért nem megy??? 

Ilyen az edzés gyerekkel

3 év alatti gyereked van, és úgy érzed, már sosem lesz ugyanolyan az edzésed, mint korábban?

Jól érzed!

Viszont elárulom: ez rendeződni fog, ha a pici oviba kezd járni – ugyan hosszú órákat valószínűleg akkor sem fogsz tudni szaunázni és trécselni az öltözőben! Most azonban Téged az foglalkoztat, hogy egyelőre együtt kell „megoldanotok” a mozgást, ami egyáltalán nem lehetetlen!

Akár otthon, akár edzőteremben edzel, az edzésterhelés valószínűleg kicsit visszaesik, de tudnod kell, hogy ez csak átmeneti állapot és nem szabad kétségbeesni, hogy nem elég gyorsan fejlődsz vagy nem elég látványos a fogyásod! A lényeg, hogy akkor is mozogj, ha épp úgy érzed ennek semmi értelme… Nézzük tehát! 

1. Csináld akkor is ha „ez semmi”

Legfontosabb, hogy hiába is érzed úgy, ez „csak bohóckodás” a korábbi kemény edzéseidhez képest, akkor is folytasd, tornázz, nap mint nap! Sok anyuka ott veszti el a fonalat, hogy a tornázgatást nem tartja érdemi edzésnek, így kihagyja, mondván: „Majd ha nagyobb lesz a gyerek és lesz időm rendesen edzeni…” Így viszont kimarad egy csomó idő és lépés előnybe kerülnek azok, akik „csak” sétával és félórás otthoni gyakorlatokkal, de mozogtak 2-3 évig!

hirdetes

2. Hallgass a testedre!

Felejtsd el az összes kismama könyvet, blogot és hallgass a testedre! Senki nem mondhatja meg, hogy pontosan mikor, mennyit és mit mozoghatsz a szülés után! (Persze van egy ökölszabály: a 6. hétig és az orvosod jóváhagyására várni kell mindenképpen!) A tested jelez neked! Sok helyen olvasni, hogy eltornázod a tejed, meg a baba legyen fontosabb, ne az alakod. Az igazság azonban, hogy ha neked jól esik a mozgás, felszabadultnak és energikusabbnak érzed magad, az biztosan nem árt a babának!

hirdetes

Ilyen az edzés gyerekkel

1. Ne görcsölj a kilókon!

Fogadd meg, hogy a szülés utáni 1-2 évben felfüggeszted a kilókon való parázást, mert egyáltalán nem számít, hogy hány kiló vagy! Persze, ez nem jelenti azt, hogy hagyd el magad: a zabálást kerülni kell, és sétáljunk nagyokat – de a tükör előtt forgolódással és panaszkodással, a centik méregetésével ne keserítsd meg a legszebb hónapokat – pláne, hogy a kilók sok esetben maguktól elkezdenek leolvadni!

2. Kérj olyan edzőtől tanácsot, aki maga is anyuka!

A legtöbb edző, akinek nincs gyereke, nem tudja, mivel jár egy pici gyerekkel való együttélés vagy milyen kapcsolat van a szoptatás és a mozgás között. A szoptatás példájánál maradva: nem mindegy milyen melltartót hordasz (mert a mell gravitálódik ám!) és az sem mindegy, milyen pulzus zónában dolgozol (mert a tej savasodását a baba megérezheti és elutasíthatja a tejet!). Egyszóval, ha komolyan kezdesz életmódot váltani, ne félj hiteles szakembertől kérdezni!

3. Lesz ez másképp is!

Tudom, most nehéz elhinni, de fogadd el igazságként: lesz ez másképp is! Fogsz még úgy guggolni, hogy nem kell a totyogó után rohangálni minden 5. ismétlés után, fogsz még úgy edzeni, hogy nem kúszik alád fekvőtámaszozás alatt, fogsz még nyugodtan zuhanyozni edzés után. Kicsit talán később, de lesz ilyen, és ha ezt elhiszed, és kellemes átmeneti állapotnak fogod fel a „kismama-fitneszt” akkor biztosan elkerülheted a görcsölést az alakod miatt és a befordulást!+

Szerző: Hámori Blanka – fitneszanyu.cafeblog.hu

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes


Szótár

Cink

Kevés cinkre van szüksége a szervezetünknek, azonban elengedhetetlen a megfelelő... Tovább

Palástfű

Latin neve: Alchemilla vulgaris   Eredete, élőhelye   A Boldogasszony palástjaként... Tovább

Tovább a lexikonra