Miért nincs értelme a kalóriaszámlálásnak (és mit csinálj inkább helyette)?

VN

KÖVESS MINKET

ISTAGRAMMON

Évtizedek óta elfogadott tény, hogy a fogyáshoz muszáj számon tartani a bevitt és leadott kalóriákat. Ez alapjában egy valójában logikus gondolkodásmód, azonban egyre több kutatási eredmény is azt bizonyítja (és ehhez nem kell tudósnak lenni), hogy a kalóriaszámlálást lehetetlen precízen kivitelezni.

Dr. David Ludwig endokrinológus, kutató és Harvard egyik professzora a Cleanplates-nek adott interjújában elmondta, hogy szakvéleménye szerint a kalóriaszámlálás egyszerűen nem működik:

„Persze, ha az ember kevesebbet eszik és többet mozog, az némi rövidtávú fogyást eredményezhet. De a test erre fokozott éhséggel és lassabb anyagcserével vág majd vissza, ami a kudarc receptje.”

Hozzátette továbbá:

„Összetett technológia nélkül még egy szakképzett táplálkozási szakértő sem képes pontosan 350 kalórián belülire megállapítani a napi kalóriabevitelét. Egy ekkora napi kalóriatöbblet csupán néhány éven belül súlyos elhízáshoz vezetne. Ha a kalóriaszámlálás annyira fontos lenne a súly szabályozásához, akkor hogy voltak képesek az emberek megőrizni egészséges testsúlyukat, mielőtt egyáltalán tudták volna, hogy mik azok a kalóriák?”

hirdetes

Dr. Ludwig fogyókúrás programja, az „Always Hungry?” az inkább étrend megváltoztatásáról, mint a bevitt kalóriák korlátozásáról szól, illetve hozzátartoznak bizonyos életviteli változtatások, úgymint a stressz csökkentése és az alvás minőségének javítása.

„Programunk célja az inzulin hormonok szintjének csökkentése, illetve a krónikus gyulladás enyhítése” jegyezte meg a szakorvos. „Amikor ezek megoldódnak, javulni kezd az anyagcsere is, és így a fogyás a kínlódás nélkül is megtörténhet.”

hirdetes

Dr. Ludwig szerint előírt étkezési szokásai segíthetnek evés utáni sóvárgás visszaszorításában, az éhség szabályzásában, az energiaszint serkentésében, illetve az olyan krónikus betegségek kivédésében, mint a cukorbetegség.
 

De akkor mit csinálj kalóriaszámlálgatás helyett? Lapozz a következő oldalra és adunk néhány tippet4

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában
alakformálás egészség egészséges életmód egészséges táplálkozás éhezés élelmiszer életmód elhízás étrend fogyás fogyókúra kalóriabevitel táplálkozás túlsúly

Szótár

Személyi edző

  Olyan szakirányú végzettséggel és ismerettel rendelkező sportszakember, aki egyénre... Tovább

Alapanyagcsere

Az alapanyagcsere azt a legkisebb energia felhasználást jelenti, ami fenntartja az... Tovább

Tovább a lexikonra