"Csak ezt a kicsit szeretném, ha eltűnne a hasamról!"

Bácskai Balázs, személyi edző

KÖVESS MINKET

ISTAGRAMMON

„Csak ezt a kicsit szeretném, ha eltűnne a hasamról!” Azt hiszem edzőként ezt a mondatot hallom a leggyakrabban, hiszen a legtöbbünk úgy tartja, hogy akinek kockás a hasa az jól néz ki, fitt és egészséges. 

Ezzel nincs is semmi gond, bár attól, hogy nincs sok zsír valaki hasán, attól még nem lesz egészséges, de talán általánosságban igaz az, hogy ha a hasunkon látszanak a kockák, akkor már olyan rosszul azért nem nézhetünk ki. Sokan nem tudják viszont, hogy szervezetünk a hasunkról (és a derekunkról) fogja legutoljára lebontani a fölösleget, mivel úgy működik, hogy a végtagok irányából kezdi felélni a tartalékokat. Ez élettanilag teljesen logikus döntés szervezetünk részéről, mivel a belső szerveink védelme a legfontosabb, mind mechanikai, mind hőháztartási szempontból.

 

Ez azt jelenti tehát, hogy először a csuklóinkon és a lábunk szárán fogjuk észrevenni a sport és a diéta együttes hatását, majd a test közepe felé haladva válunk egyre tagoltabbá. Az is hozzátartozik ehhez, hogy ésszerűen onnan fog a legtöbb zsír fogyni ahol a legtöbb van, tehát nem kell azt gondolni, hogy először a csuklónk fog „leszálkásodni” és csak majd ha ez megtörtént akkor kezdi a hasi párnácskákat bontani, mert ezek egyszerre történnek. 

hirdetes

 

hirdetes

A hasról fog a legtöbb fogyni, de mivel ott van a legtöbb raktározott energiánk, azon a területen fogjuk utoljára felfedezni az izmaink körvonalait és szélsőséges esetben akár még ereket is. Sokan gondolják, hogy a kockás has eléréséhez meg kell csinálnunk napi ezer hasprést és utána még annyi hasizom gyakorlatot, amennyit csak bírunk, de ez nem pontosan így van. A hasizmaink alapvetően „kockák”, csak nem mindig látszanak és nem is attól fognak látszani, ha rengeteget hasazunk, hanem ha egy megfelelő étrenddel eltüntetjük a fedettséget okozó tartalékokat.

 

Ehhez sokkal jobban tesszük, ha nagy izmokat dolgoztatunk, hiszen logikusan azoknak sokkal magasabb az energiaigényük, így gyorsabb alakulást érhetünk el, ha például vesszük a fáradtságot és nekiállunk a láb, a hát, vagy a mellizmait dolgoztatni. Az ilyen jellegű súlyzós edzéssel nagyban felgyorsíthatjuk a diéta hatását, mivel jelentősen megemeljük az elhasznált kalóriák számát. Nem azt mondom tehát, hogy nem kell hasazni, de tapasztalatom szerint éppen elég lehet például egy testépítő edzésen a gyakorlatok között „pihenés” gyanánt haserősítő gyakorlatokat végezni. Összegezve tehát hasazni azért kell, hogy erős hasunk legyen, mivel lényegi változást a hasunk kinézetében sokkal inkább egy jól kialakított étrenddel tudunk elérni.

 


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában
fogyás fogyókúra futás

Szótár

Izomláz

Az izomláz kemény fizikai munka után jelentkező izomgyulladás, ami a legtöbb esetben 2-3... Tovább

Kalória

  A kalória ( kilokalória=kcal ) az élelmiszerek tápértékének... Tovább

Tovább a lexikonra