Te ismered a méz gyógyító hatásait? Pedig nem csak reggelire jó!

TB

KÖVESS MINKET

ISTAGRAMMON

Sokan keresünk betegségeinkre, egészségügyi problémainkra természetes megoldásokat, melyek könnyen beszerezhetők, és a pénztárcánkat sem terhelik meg túlságosan. A méz azon kívül, hogy édes, és esetleg reggeliként kenyérre kenve fogyasztjuk, számos jótékony hatással van felruházva, csak tudnunk kell melyik problémánkra melyik méz ajánlott. Most megmutatom, melyik méz kell neked.

A méz: A méhek szorgos munkával, virágról virágra járva gyűjtik össze szervezetükben a nektárt, majd átalakítva a lépek sejtjeiben raktározzák, és végül létrejön a mindenki által ismert nagyon édes, ragadós méz.

 

A méz jótékony, gyógyító hatása a benne található baktériumölő anyagoknak, a 100 féle aromaanyagnak, és vitaminoknak köszönhető. Nagyon egészséges, mégis kevesen használják egészség megőrzésre, vagy egészségügyi problémák kezelésére. Legtöbbször csak akkor veszünk a kezünkbe mézet, ha megfáztunk, és fáj a torkunk vagy tea ízesítőként, pedig a rendszeres mézfogyasztással immunisabbak leszünk a betegségekre, növeli a szervezet energia szintjét, és számos betegség tüneteit csökkenthetjük vele.

hirdetes

Azonban fontos észben tartani, hogy nem mindegy milyen mézet szeretnénk használni. A méznek származásától függően eltérhet a hatása. Tehát fontos hogy milyen virágból készült az adott méz. Nagyon fontos még szem előtt tartani, hogy a méz is a hamisítók áldozatául esett, ezért ügyeljünk arra, hogy mindig megbízható helyről vásároljunk, ugyan is a hamisított mézzel sem fogjuk tudni elérni a kívánt hatást, és akár még káros is lehet, mivel nem tudjuk beazonosítani minden összetevőjét. 

A méz szervezetünkbe vitelére számos mód alkalmazható, reggeli gyanánt kenyérre kenve, teába csöpögtetve, vagy egyszerűen csak kanállal is elfogyaszthatjuk. Azonban itt is fontos megjegyezni, hogy némely méz hatása romolhat attól, ha hőkezelésnek tesszük ki, ezért mindig olvassunk utána, hogy melyik méz hogyan alkalmazható a legoptimálisabban.

hirdetes

 

Fontos még megértenünk, hogy a legtöbb méz alkalmazása nem olyan,  mint egy gyógyszer amit beveszünk és azonnal hat. Kúra szerűen ajánlott alkalmazni őket, mert úgy tudják a legjobban kifejteni hatásukat. Érdemes 2-3 hónapos terápiákat tartani, és ha érzünk javulást érdemes tovább folytatni.

 

 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában
egészség egészséges életmód egészséges táplálkozás élelmiszer táplálkozás

Szótár

Bazsalikom

Latin neve: Ocimum basilicum L.   Származása, élőhelye   Dél-Ázsiában,... Tovább

Glükóz

A glükóz nem más, mint vércukor, hétköznapi néven szőlőcukor. A glükóz olyan cukor,... Tovább

Tovább a lexikonra