Elsavasodás! Mire figyeljünk?

vitalzone.hu

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

Szervezetünk egészségének megőrzésében kulcsfontosságú szerepe van annak, hogy a vér kémhatását a megfelelő tartományban tartsuk.

Ez az érték 7,35 és 7,45 között van, ami azt jelenti, hogy vérünk enyhén lúgos kémhatású. Ha a pH 7,35 alá esik, akkor a vérünk túl savassá, ha 7,45 fölé megy, akkor viszont túl lúgossá válik. A vér kémhatása elsősorban a csontok állapotát befolyásolja, hiszen a csontokban lévő ásványi anyagok a szervezet fő sav elleni forrásait jelentik túlsavasodás esetén.


A kálcium például remek savközömbösítő, és ha a szervezet túlságosan savas, miközben a táplálékból nem jut hozzá savközömbösítő anyagokhoz, akkor a belső egyensúly elérése érdekében testünk a csontokból építi ki a szükséges ásványokat, ami nagyon könnyen vezethet csontritkulás kialakulásához.


Az egészséges vegyes táplálkozásban a savasító ételek és italok – húsok, sajtok, édességek, kávé, tea, cukrozott szénsavas üdítők – mellett az ásványi anyagokban gazdag lúgosító hatású zöldségek, gyümölcsök, gabonák és főzelékek kompenzálják a savasító hatást. Utóbbi élelmiszerek azonban sokszor nem szerepelnek kellő mennyiségben az étrendben.

hirdetes


Gyomrunkban az emésztés során sósav, a húsok és sajtok lebontásakor kénsav, a zsiradékok és édességek lebontásakor ecetsav keletkezik, a kávéval és teával pedig csersavat juttatunk a szervezetünkbe.


Sajnos, mind ezek ellensúlyozására nem fordítunk kellő figyelmet, pedig már az enyhe savasság is komoly egészségügyi problémák kialakulásához vezethet hosszútávon, úgy mint:


– szív-és érrendszeri károsodások, érszűkület, eltömődött artériák, meggyengült vénák, magas vérnyomás
– csontritkulás, gyenge, törékeny csontok, kalciumlerakódások, csontsarkantyú
– a szervezet oxigénellátottságának csökkenése
– legyengült immunrendszer
– rákos megbetegedések (főként a káros szabad gyökök mennyiségének növekedése következtében)
– testsúly növekedés, elhízás, cukorbetegség

hirdetes
– máj-, húgyhólyag- és vesebetegségek, vesekő, epekő
– fokozott stressz, fakó arcszín, pattanások, levertség, csökkent energiaszint, krónikus fáradtság, fibromyalgia
– emésztési zavarok, puffadás, savtúltengés, székrekedés, aranyér
– neurológiai megbetegedések: Parkinson-kór, Alzheimer-kór
– idő előtti öregedés, gyakori fejfájás, arcüreg-gyulladás
– hormonális egyensúlyzavar, prosztata problémák


Ha nem teszünk lépéseket a lúgosítás irányába, akkor testünkben a sav szétterjedésével párhuzamosan egyre kiszolgáltatottabbá válunk a különféle betegségeknek.
Ellenkező esetben, az ideális pH elérésével és fenntartásával szervezetünk képes lesz megújulni, megfiatalodni és felvenni a harcot a betegségekkel szemben.

 

Szerző: Suba Krisztina – Személyi Edző


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában
akaraterő alakformálás diéta edzőterem egészség egészséges életmód egészséges táplálkozás élelmiszer életmód fitness fogyás fogyókúra lelki egészség méregtelenítés

Szótár

Streching, nyújtás

  Az ízületi mozgékonyság, hajlékonyság fejlesztésének módszere. Az angol eredetű... Tovább

Subcutan zsírszövet

Bőr alatti zsírszövet Tovább

Tovább a lexikonra