Általános, hagyományos ételek - "Gyúrósítva"

Nv.

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

Azok, akik belekóstoltak már valamennyire a fitnesz, testépítés, alakformálás világába, érezhetik mennyi minden múlik a táplálkozáson. Nagyjából, ez dönti el, mennyi idő után láthatod meg magadon a várva várt eredményeket. Hiába vannak tónusos izmok rajtad, a zsírréteg mindent eltakar, és akkor továbbra is marad a rosszkedv és az önutálat.

Egy általános testépítő étrend négy dolgon alapszik. Szénhidrát, fehérje, zsírok, rost. Tulajdonképpen ezek megfelelő arányainak kombinációiból épül fel. Ez körülbelül úgy néz ki, hogy csirkemell, rizs, brokkoli, nyakon öntve egy kis lenmagolajjal. Ez igazából nem is rossz. Egy héten egyszer. Vagy kétszer. De napi hatszor, amit szorozz be még 365-el??? Hát igen. Lehet egy kicsit unalmas lenne.

Kell egy kis változatosság. Persze a táplálkozásban tulajdonképpen a változatosság nem azt jelenti, hogy egyik nap levest, másik nap főzeléket, harmadik nap piskótát eszel, hanem hogy a napi szükséges tápanyag bevitelt (Azaz fehérje, Szénhidrát, Zsírok, Vitaminok, Ásványi anyagok, Rost) milyen forrásból viszed be. 

Minden nap pontosan ugyanarra van szükséged. Ezért nem is értem ezeket az agyament diétákat, amiknél egyik nap csak fehérjét, másik nap csak szénhidrátot, harmadik nap csak gyümölcsöt, (megjegyezném, hogy amúgy ez is szénhidrát) vagy csak keményítőt (ami MEGINT szénhidrát!- és ebből is látszik mennyire nem ért ehhez az, aki ezt „csodálatos” fogyókúrás módszert kitalálta).

A testednek tulajdonképpen a korábban felsorolt 4 dologra van igazából szüksége. Szénhidrátra, Fehérjére, zsírra és rostra. De nem kell lemondani a már megszokott és közkedvelt ételekről.

hirdetes

Vizsgáld át az étrendet, és nézd meg mi az, ami számodra hasznos testépítő szempontból és készítsd el ezeket TISZTÁN! 

Mit értünk azon, hogy tiszta étkezés? Mentes mindenféle feldolgozott élelmiszerektől, transzzsíroktól, egyszerű szénhidráttól, CUKORTÓL (a méz is cukor). Erre azért kitérnék egy pillanatra. Nem csak az átlátszó cukorrépából készült kristálycukrot értem ez alatt, hanem a barna cukrot, nádcukrot, mézet.

A legjobb rostforrások:

  • Brokkoli
  • Zöldbab
  • Karfiol
  • Spenót

Legjobb szénhidrát forrás:

  • Rizs
  • Hajdina
  • Zabpehely

Legjobb fehérje forrás:

  • Csirke
  • Túró
  • Lencse
  • Szója

Legjobb zsír forrás:

    hirdetes
  • Hidegen sajtolt lenmagolaj
  • Halolaj
  • Kókuszolaj

Mivel a testépítő diétás étrendből bizony el kell hagyni a feldolgozott, továbbá a cukros, és zsíros ételeket, ezért nagyon jó barátaid lesznek a fűszerek. Ugyanis köztudott hogy valami minél több zsírt tartalmaz, az annál finomabb.

Rakott, zöldséges ételek

De vannak azért olyan dolgok, amik tisztán is nagyon finomak lehetnek, mint például, a rakott karfiol, rakott zöldbab, rakott csirke, rakott brokkoli.

Mivel én is próbálok tisztán étkezni, sorra kipróbáltam már ezeket az ételeket, így néhány jó tanáccsal is tudok szolgálni. Mivel ezekhez a húst egy pörkölt alapnak készítjük el, csirkével kicsit szárazabb. Leginkább pulykából szokták csinálni, de ha mindenféleképpen csirkével szeretnéd megcsinálni, készítsd minél szaftosabbra. A zöldséget, ne főzd, hanem párold, hogy minél több vitamin maradjon benne.

Olaj helyett szigorúan kókusz olajt használj!!! A jó zsíros tejfölt cseréld ki kefirre. Ennek sülve szinte ugyanolyan szuper íze van, mint a tejfölnek.

Palacsinta

Milyen egy igazi gyúrós palacsinta? Olyan, ami desszert létére is komplex étkezésnek számít, azaz szénhidrát fehérjével. Én teljes kiőrlésű lisztből, zsírszegény tejből, zsírszegény túrótöltelékkel szoktam elkészíteni. Vaníliás cukor helyett vanília aromát szoktam bele tenni, és cukor helyett édesítőszert. Mivel gondolom már meg van jól bejáratott palacsinta recepted, nem biztos, hogy ezzel a változtatásokkal rögtön jól fog sikerülni. Hogy ne kelljen sok KÓKUSZ OLAJAT (!) használni a sütéshez, érdemesebb egy jó minőségű palacsintasütővel próbálkozni.

A zabpehelyből, süthetsz sütiket. Például müzli szeletet. A lencséből készíthetsz lencsefőzeléket, de ezt is kefirrel ízesítsd! A lényeg, hogy mérd az adagokat, és ne használj cukrot, vagy egyéb zsírban gazdag hozzávalókat (pl. sajt, tejföl)


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Szótár

Edzésmódszerek

  Az a tervszerű eljárás, amely az edzéscélnak megfelelően határozza meg az edzés... Tovább

Gőzfürdő

  A gőzfürdők története az ókori görögökig és rómaiakig vezethető vissza.... Tovább

Tovább a lexikonra