notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Az egészséges életmód alapjai

hirdetes

Az egészséges életmód alapjai

Sz.F.

Mindenhez, ami valamilyen kihívást jelent az ember számára jó indokra van szükség, hogy belekezdjünk. Ilyen dolog a fitnesz is – ha nincs jó okod arra, hogy megtedd az első lépést, akkor nem leszel képes végigjárni azt az utat, amit kijelöltél magadnak. A jó hír az, hogy a fittség elérése legalább annyira szellemi feladat, mint amennyire fizikai is, ezért ha igazán elszántan állsz hozzá, akkor egyetlen akadály sem állhatja utadat céljaid elérése érdekében!

Az egészséges életmód alapjai

Az első lépések

Először is meg kell változtatnod a szokásaidat, amitől mind külsőd, mint pedig közérzeted megváltozik majd. Ha igazán látványos változásokat szeretnél (belsőleg pedig érezhetőket), akkor nem a végeredményre, hanem a folyamatra kell koncentrálnod. Vezess be apróbb változtatásokat az étrendedben és testmozgás-rutinodban. Fogyassz kevesebb kalóriát és iktass be néhány felülést vagy fekvőtámaszt a napi mozgástervedbe, vagy kezdj bele egy 30 napos kihívásba – 30 napos kihívás hasra, 30 napos zsugorfelülés kihívás, 30 napos derék-, csípőkihívás, 30 napos karedzés kihívás, 30 napos futás kihívás30 napos guggolás kihívás. Nagyon fontos, hogy ilyen kis lépésekkel indulj, mielőtt bármilyen komolyabb feladatot várnál el önmagadtól. Minél keményebben bánsz magaddal eleinte, annál nehezebb lesz sínen maradni.

Csinálj olyasmit, amit élvezel

hirdetes

Gondolj csak bele – ha olyasmit próbálsz magadra erőltetni, amit egyáltalán nem szeretsz csinálni, akkor az elszántságod hamar köddé válik majd. Próbálj rátalálni arra a tevékenységre, amit igazán élvezel, vagy amit hajlandó lennél megtanulni szeretni. Ez természetesen a kerékpározástól kezdve az úszáson keresztül a küzdősportokig bármi lehet, és csak akkor találhatsz rá, ha hajlandó vagy egy esélyt adni a különböző opcióknak. Próbálkozz, keresgélj addig, amíg rá nem bukkansz a számodra megfelelő edzésmódra.

hirdetes

Ne ess túlzásokba az étrend terén

Ahelyett, hogy mindenhová magaddal cipelnél egy hosszú tiltólistát azokról az ételekről, amiket nem fogyaszthatsz, keress inkább egy jó útmutatót, ami könnyedén követhető és nem állít eléd különleges korlátokat és elvárásokat. A kalóriaszámlálás csak stresszhez vezet, és csak kellemetlen érzéssel tölt majd el, valahányszor bármilyen ehető dolog kerül a tányérodra. Olyasmire van szükséged, amit nem csak néhány hónapig, hanem egész életedben képes leszel „betartani”.

Az ésszerű, tudatos étkezést könnyű megszokni, ha nem kötöd magad nevetséges szabályokhoz. Ne feledd: attól, hogy néha-néha megengedsz magadnak egy keveset kedvenceidből, még nem jelenti automatikusan azt, hogy máris egészségtelen életmódot folytatsz. Gondolj inkább arra, hogy a napi menüdről átkerül majd az alkalmanként fogyasztható ételek listájára, hogy valami táplálóbb vehesse át a helyét – de végleg kizárni nem kell! Általánosságban próbálj az igazi, főtt ételek irányába hajolni, a lehető legkevesebb hozzávalóval. A házilag készített friss ételeket semmi sem üti. A következő oldalon még több remek tanács vár, lapozz egyet!

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes


Szótár

Edzéseszközök

  Azok az eszközök és eljárások, amelyek az edzések levezetését segítik. A... Tovább

Masszázs

A masszázst nagy vonalakban mindenki ismeri, de kevesen tudják róla, hogy valójában mit... Tovább

Tovább a lexikonra